Kamery IP czy AHD

Kamery IP czy AHD – jaki system wybrać?

Kamery IP czy AHD? Osoby, które zastanawiają się nad wyborem własnego systemu monitoringu, najczęściej zadają sobie pytanie, jaki monitoring wybrać? Obecnie system monitoringu to najbardziej powszechny i najczęściej instalowany system zabezpieczeń i ochrony mienia. Nic dziwnego, każdy z nas chce czuć się bezpiecznie we własnym domu, mieszkaniu czy na działce, a także zabezpieczyć swój majątek

Wiele kamer przemysłowych, dostępnych na rynku, obsługuje różne technologie i standardy wideo. Natomiast te najbardziej popularne i konkurencyjne, są dwie. Jest to oczywiście technologia analogowa – AHD oraz technologia oparta na protokole sieciowym – IP. Wybór jednej spośród nich nie jest prosty. Obie równie dobrze spełniają swoje zadania, jednakże każda z nich, funkcjonuje lepiej w innym środowisku. Oznacza to, że gdy nie ma możliwości przeprowadzenia okablowania, lepiej sprawdzi się technologa IP, gdzie urządzenia mogą być połączone bezprzewodowo. Z drugiej strony, nieoczekiwana awaria sieci czy routera może spowodować, że ważny moment nie zostanie nagrany. Wobec czego, wybór odpowiedniej technologi, w głównej mierze zależy od naszych potrzeb i wymagań, wobec systemu monitoringu. 

Z własnego doświadczenia wiemy, że zdecydowanie bardziej niezawodne i mniej awaryjne są systemy oparte na okablowaniu strukturalnym. Zarówno w technologi AHD jak i IP, możemy podłączyć kamerę bezpośrednio do rejestratora. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że kamera przesyła obraz bezpośrednio do rejestratora pomijając, urządzenia typu routery i switche. To sprawia, że przepustowość sieci nie jest ograniczeniem, natomiast monitoring jest mniej awaryjny a obraz z kamer przemysłowych jest bardziej płynny i stabilny. 

Kamery IP czy AHD – opis technologi IP

Technologia IP – to jedna z technologi w telewizji przemysłowej, która sukcesywnie rozwija się od wielu lat. Do uruchomienia systemu monitoringu IP, wykorzystuje się: skrętki komputerowe, złącza RJ-45, zasilacze POE, a także switche czy routery. Monitoring IP rejestruje i przesyła obraz na żywo bezpośrednio przez sieć, umożliwiając dostęp określonym osobą. Podgląd, rejestracja obrazu i zarządzanie systemem odbywa się za pośrednictwem infrastruktury sieci, opartej na standardowym protokole IP

Kamery IP czy AHD – opis technologi AHD

Technologia AHD – (ang. Analog High Definition) to standard transmisji danych w telewizji przemysłowej, wdrożony pod koniec 2014 roku. Systemy monitoringu AHD, oparte są o przewody i złącza, stosowane w tradycyjnych systemach analogowych. To pozwala na łatwą rozbudowę starego systemu analogowego, a także transmisję sygnału w wysokich rozdzielczościach, tj. HD oraz FullHD, pozbawionego szumów, opóźnień i zakłóceń, które były charakterystyczne dla starszych systemów analogowych.  

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Głosów: 10 Ocena: 4.7]

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Marcin

  Osobiście posiadam kamery AHD i jestem z nich bardzo zadowolony.

 2. Madalynn

  Pretty! This has been a really wonderful article.
  Thanks for supplying this info.

 3. Michael

  I am usually to running a blog and i actually recognize your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.

Dodaj komentarz