Montaż Domofonu ANTEL

Montaż Domofonu

Montaż domofonu oraz wideodomofonu wykonujemy dla naszych stałych kontrahentów, jak również nowych klientów od wielu lat. Wykonujemy systemu kontroli dostępu w blokach, sklepach, magazynach, domach i innych obiektach. Montaż domofonu lub wideodomofonu to jedna z podstawowych czynności, o których powinniśmy pamiętać podczas instalacji systemów zabezpieczeń obiektu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, potrafimy wykonywać bardzo zaawansowane systemy kontroli dostępu. Nasi serwisanci chętnie doradzają w doborze sprzętu i technologii, a także odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania.

Do wykonywania instalacji domofonu czy wideodomofonu, wykorzystujemy sprawdzony sprzęt najlepszych na rynku producentów, tj. VIDOS, URMET, COMMAX czy LESKOMEX. Produkty, na których można polegać to podstawa wykonywania instalacji domofonowych, jak również wszystkich innych. Dlatego nasza firma od lat zajmuje się testowaniem sprzętu, który montujemy naszym klientom. To sprawia, że liczba zbędnych awarii spada do minimum a systemy funkcjonują sprawnie przez wiele lat.

Dzięki instalacją systemów kontroli dostępu, systemów domofonowych czy wideodomofonowych poziom bezpieczeństwa wyraźnie wzrasta. Jest to szczególnie ważne na osiedlach mieszkaniowych i w blokach, gdzie dzieci czy osoby starsze stają się łatwym celem dla przestępców. Montaż domofonu lub wideodomofony znacznie utrudnia wtargnięcie potencjalnemu intruzowi.

Jeśli są Państwo zainteresowani montażem domofonu lub wideodomofonu, nasi specjaliści wykonają dla Państwa darmową, indywidualną ofertę cenową. W tym celu należy przejść do zakładki „Kontakt” i skontaktować się z doradcą. Mogą Państwo również zadać pytanie korzystając z formularza kontaktowego, wybierając temat „domofony”.

Często zadawane pytania

Nawet najtańszy system domofonowy potrafi skutecznie utrudnić wtargnięcie intruza. Dlatego, dbając o Państwa bezpieczeństwo, instalujemy również budżetowe domofony jednoabonentowe, które najczęściej instalujemy w domach jednorodzinnych. 

Najtańszy domofon jednoabonentowy, który dość dobrze przekazuje rozmowę, a także posiada najpotrzebniejsze funkcję to koszt około 200-300 zł.

Koszt montażu domofonu jest uzależniony od zakresu prac potrzebnych do przeprowadzenia okablowania i prac przygotowawczych w słupku oraz furtce. 

Wideodomofon w odróżnieniu od domofonu różni się tym, że nie tylko słyszymy, ale również widzimy osobę, która chce wejść na teren obiektu czy posesji. 

Korzystanie z wideodomofonu jest zdecydowanie wygodniejsze, ze względu na możliwość odtworzenia do 100 zdjęć wykonanych osobą stojącym przy furtce, które użyły wideodomofonu. Wobec tego, nawet jeśli nie było Państwa w domu, podczas niezapowiedzianych odwiedzin to mogą Państwo w łatwy sposób sprawdzić ich historię. 

Kolejnym atutem wideodomofonu jest „cichy podgląd”. Ta funkcja sprawia, że mogą Państwo obserwować osobę stojącą przed furtką bez konieczności otwierania jej wejścia, a także rozmowy. 

Podsumowując, wybór między domofonem a wideodomofonem, zależny wyłącznie od Państwa oraz funkcji jakie Państwo potrzebują, a także budżetu jaki chcą Państwo przeznaczyć na taki system. 

Koszt systemu wideodomofonowego, jest zależny od ilości abonentów, którzy będą z niego korzystać.

Jednoabonetowy wideodomofon, który montujemy naszym klientom i spełnia ich oczekiwania, posiadający funkcje, tj.

  • Możliwość zarejestrowania do 100 zdjęć
  • Sterowanie elektrozaczepem  
  • Sterowanie automatyką bramową
  • Cichy podgląd
  • Możliwość rozbudowy o 3 monitory lub unifony
  • Wejście do podłączenia kamery CCTV
  • Możliwość otwierania furtki chipem, karą lub szyfrem.
To koszt od 1000 do 2000 złotych, zależny od stacji bramowej jaką Państwo wybiorą.

Przygotowując instalację pod system domofonowy lub wideodomofonowy, klienci indywidualni często pytają jakie okablowanie jest potrzebne, aby system funkcjonował sprawnie? 

Wykonując instalację pod system domofonowy, warto zrobić to porządnie, ponieważ wykonuje się ją zwykle raz a każde kolejne próby, są już utrudnione o kostkę lub piękny trawnik, którego niezwykle szkoda niszczyć.

Dlatego do takich instalacji stosujemy 16-żyłowy kabel żelowany, który należy ułożyć w rurce czy peszlu lub na odpowiedniej głębokości przykrywając folią. W tren sposób nie ulegnie uszkodzeniu podczas kolejnych prac w ogrodzie czy na podjeździe. Ilość żył w takim systemie pozwala również na sterowanie automatyką bramową czy innymi urządzeniami, np. integracje z alarmem.

Do wykonywania montażu domofonu w blokach mieszkalnych lub dużych obiektach, stosujemy sprawdzone urządzenia marki LASKOMEX lub URMET. 

Produkty tych firm to cyfrowa technologia, która bardzo dobrze przekazuje rozmowę. Dodatkowo każdy użytkownik może posiadać indywidualny kod, służący do otwierania drzwi, chip lub kartę.

Systemy domofonowe, które instalujemy obsługują do 255 abonentów.  

Zdjęcia przykładowych realizacji

Dlaczego warto wybrać ANTEL?

Wykonujemy kompleksowo montaż domofonów od kilkunastu lat. Jesteśmy z Państwem od wykonania oferty, przez instalację, aż po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Nie zlecamy usług podwykonawcą. Dzięki temu mamy pewność, że montaż sprzętu i jego konfiguracja jest wykonana prawidłowo i będzie funkcjonowała bezawaryjnie przez wiele lat. Stosujemy wysokiej jakości sprzęt, na który udzielamy minimum 2-letniej gwarancji. Doskonale radzimy sobie również w trudnych i nietypowych sytuacjach, dzięki narzędziom i technologią, które stosujemy do wykonywania montażu domofonów i wideodomofonów. Chętnie odpowiadamy na wszystkie zadawane przez Państwa pytania, a także dzielimy się naszym wieloletnim doświadczeniem.

Na jakim terenie wykonujemy montaż domofonu?

Firma ANTEL wykonuje: Instalacje Elektryczne, Instalacje Monitoringu, Instalacje Alarmowe, Montaż i Ustawianie Anten Satelitarnych, Montaż Domofonów, Montaż Napędów Bram, a także Instalacje Sieci Komputerowych na terenie trzech województw. Obsługujemy klientów z województwa Wielkopolskiego, Łódzkiego oraz Dolnośląskiego.

• woj. Wielkopolskie: Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Jarocin, Krotoszyn, Ostrzeszów, Kępno, Turek, Konin, Koło, Licheń Stary, Września, Opatówek, Lisków, Koźminek, Brzeziny, Antonin, Szałe, Nowe Skalmierzyce, Gołuchów, Grabów, Kraszewice, Malanów, Tuliszków, Słupca, Gostyń, Odolanów, Kotlin.

• woj. Łódzkie: Łódź, Sieradz, Zduńska Wola, Pabianice, Łask, Szadek, Warta, Błaszki, Borysew, Uniejów, Zgierz, Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Broszki, Złoczew, Wieluń, Wieruszów, Sokolniki, Burzenin, Osjaków, Kleszczów, Pajęczno, Rusiec, Radomsko, Szczerców, Tumidaj.

• woj. Dolnośląskie: Wrocław, Oleśnica, Trzebnica, Milicz, Dobroszyce, Bierutów, Syców, Twardogóra, Żmigród.

Dlaczego warto zainwestować w montaż domofonu?

Montaż domofonu lub wideodomofonu to w obecnych czasach podstawa w kwestii zabezpieczeń obiektów. Instalacje systemów domofonowych, wykonujemy najczęściej w szkołach, blokach mieszkalnych, na osiedlach, a także w domach jednorodzinnych. Systemy domofonowe są bardzo popularne, ponieważ wyraźnie zwiększają poziom bezpieczeństwa osób znajdujących się wewnątrz obiektu. To sprawia, ze potencjalny intruz może dostać się do środka jedynie za zgodą osoby mającej dostęp do zwalniania elektrozaczepu.