Instalacje Alarmowe ANTEL

Instalacje Alarmowe

Instalacje alarmowe to wraz z systemami monitoringu najpopularniejsze rozwiązania do ochrony i nadzoru obiektów. Systemy alarmowe skutecznie zabezpieczają obiekt za pomocą wielu czujek, które spełniają określone zadania. Wykonujemy instalacje alarmowe w oparciu o czujki ruchu, wibracyjne, zalania, dymu, kontaktrony czy kurtyny polskiej firmy SATEL od 1990 roku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w montażu centrali alarmowych, chętnie doradzamy Państwu w razie pytań i wątpliwości. 

Możliwość rozbudowy systemu alarmowego sprawia, że oprócz zabezpieczenia obiektu, mogą Państwo sterować również automatyką domową. Odpowiednia konfiguracja centrali alarmowej wraz z zastosowaniem przekaźników sprawia, że mogą Państwo sterować np. podlewaniem ogrodowym, roletami, automatyką bramową czy otwieraniem furtki za pomocą aplikacji w telefonie czy z poziomu manipulatora.

Instalacja alarmowa to inwestycja na lata, która przez ten czas może zwrócić się wielokrotnie. Dlatego jest już standardem nowo budowanych domów czy obiektów. Warto jednak wykonać ją dobrze, stosując odpowiednie, sprawdzone urządzenia, aby funkcjonowała poprawnie. Nasza firma wykonuje instalacje alarmowe od wielu lat. Przez ten okres sprawdzaliśmy i testowaliśmy centrale alarmowe, które obecnie montujemy. Dzięki temu nasze systemu od lat skutecznie nadzorują obiekty naszych klientów,  bez zbędnych awarii i przerw w ochronie mienia. 

Wykonujemy darmowe oferty cenowe systemów alarmowych. Dlatego, jeśli są Państwo zainteresowani instalacją systemu alarmowego w swoim domu, firmie czy innym obiekcie, zachęcamy do skorzystania z poniższego konfiguratora wycen systemu alarmowego. Nasi specjaliści przygotują ofertę cenową systemu alarmowego dopasowaną do Państwa potrzeb i wyślą najszybciej jak to możliwe. 

Często zadawane pytania

Koszt instalacji alarmowej, jak również sprzętu, zależy od tego ile pomieszczeń chcą Państwo zabezpieczyć. Aby instalacja alarmowa była skuteczna uznaje się, że w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się okno, powinna znajdować się również czujka ruchu.    

Jeśli chcą Państwo poznać orientacyjny koszt systemu alarmowego dopasowanego do Państwa potrzeb, zachęcamy do skorzystania z narzędzia, które do tego stworzyliśmy. Aby zapytać o wycenę należy wejść w „Konfigurator Wycen” a następnie odpowiedzieć na pytania. 

Nasi specjaliści przygotują dla Państwa indywidualną ofertę cenową i wyślą najszybciej jak to możliwe. 

Oczywiście, sterowanie systemem alarmowym z poziomu telefonu jest jak najbardziej możliwe. Jedynym warunkiem, który muszą Państwo spełnić, jest posiadanie łącza internetowego lub kupienie karty SIM.

Systemem alarmowym można sterować za pomocą:

  1. Komunikatów SMS w przypadku karty SIM bez internetu.
  2. Aplikacji w telefonie w przypadku karty SIM z internetem.
  3. Aplikacji w telefonie w przypadku zastosowania rozszerzenia LAN w centrali.

Na rynku występują systemy bezprzewodowe, czujki jak i rozszerzenia do centrali. Natomiast nasza firma jest jednak zwolennikiem stosowania systemów przewodowych. Ponieważ są one w stu procentach bezobsługowe, nie posiadają w sobie akumulatorków, które rozładowując się wywołują błędne alarmy czy wysyłają powiadomienia o awarii systemu.  Obniżają również prawdopodobieństwo reagowania na zakłócenia powodowanie innymi urządzeniami bezprzewodowymi.

Instalacje alarmowe, montujemy z myślą o tym, aby budziły zaufanie a każdy sygnalizowany alarm traktowany był poważnie. Dlatego stosujemy rozwiązania przewodowe.  

Na rynku występuje wiele rodzajów czujek spełniających określone zadania. Rodzaje czujek, które najczęściej montujemy to:

  • Cz. Ruchu
  • Cz. Magnetyczne
  • Cz. Dymu
  • Cz. Zalania 
  • Cz. Zbicia szyby
  • Cz. Wibracyjne

System alarmowy podczas wzbudzenia alarmu wyzwala zamontowane sygnalizatory optyczno-akustyczne. Następnie wysyła powiadomienia GSM w formie SMS lub CLIP (dzwoni i odtwarza zaprogramowanie powiadomienie).

Podczas alarmu system może również zarządzać automatyką domową, tzn. zamknąć wszystkie rolety czy załączyć podlewanie w ogrodzie. 

Zdjęcia przykładowych realizacji​

Dlaczego warto wybrać ANTEL?

Wykonujemy instalacje alarmowe od kilkunastu lat. Jesteśmy z Państwem od wykonania oferty, przez instalację, aż po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Nie zlecamy usług podwykonawcą. Dzięki temu mamy pewność, że system alarmowy jest wykonany prawidłowo i będzie funkcjonował bezawaryjnie przez wiele lat. Stosujemy wysokiej jakości sprzęt, na który udzielamy minimum 2-letniej gwarancji. Doskonale radzimy sobie również w trudnych i nietypowych sytuacjach, dzięki narzędziom i technologią, które stosujemy do wykonywania instalacji alarmowych. Chętnie odpowiadamy na wszystkie zadawane przez Państwa pytania, a także dzielimy się naszym wieloletnim doświadczeniem. 

 

Na jakim terenie wykonujemy instalacje alarmowe?

Firma ANTEL wykonuje: Instalacje Elektryczne, Instalacje Monitoringu, Instalacje Alarmowe, Montaż i Ustawianie Anten Satelitarnych, Montaż Domofonów, Montaż Napędów Bram, a także Instalacje Sieci Komputerowych na terenie trzech województw. Obsługujemy klientów z województwa Wielkopolskiego, Łódzkiego oraz Dolnośląskiego.

• woj. Wielkopolskie: Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Jarocin, Krotoszyn, Ostrzeszów, Kępno, Turek, Konin, Koło, Licheń Stary, Września, Opatówek, Lisków, Koźminek, Brzeziny, Antonin, Szałe, Nowe Skalmierzyce, Gołuchów, Grabów, Kraszewice, Malanów, Tuliszków, Słupca, Gostyń, Odolanów, Kotlin.

• woj. Łódzkie: Łódź, Sieradz, Zduńska Wola, Pabianice, Łask, Szadek, Warta, Błaszki, Borysew, Uniejów, Zgierz, Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Broszki, Złoczew, Wieluń, Wieruszów, Sokolniki, Burzenin, Osjaków, Kleszczów, Pajęczno, Rusiec, Radomsko, Szczerców, Tumidaj.

• woj. Dolnośląskie: Wrocław, Oleśnica, Trzebnica, Milicz, Dobroszyce, Bierutów, Syców, Twardogóra, Żmigród.

Dlaczego warto zainwestować w instalacje alarmową?

Instalacja alarmowa wraz z systemem monitoringu to najpopularniejsze rozwiązania dotyczące ochrony mienia i dozoru osób. Systemy alarmowe skutecznie zabezpieczają obiekt oraz odstraszają przestępców. Instalacje alarmowe są już standardem w nowo budowanych domach czy obiektach, nie tylko ze względu na zabezpieczenie przed włamywaczami, ale również ze względu na bezpieczeństwo. Dzięki wielu różnym typom czujek dostaniemy powiadomienie od systemu alarmowego o ulatnianiu gazu, czadu, a także o zalaniu czy zbiciu szyby.  Co więcej instalacja alarmowa pozwala na sterowanie automatyką domową, taką jak. rolety zewnętrzne, systemy nawadniania ogrodu, bramy wjazdowe i garażowe, a także otwieranie furtki. To wszystko mobilnie z aplikacji w telefonie.