Montaż anteny satelitarnej ANTEL

Montaż Anteny Satelitarnej

Montaż anteny satelitarnej to usługa, którą wykonujemy na co dzień u wielu klientów. Montujemy anteny satelitarne od podstaw, jak również modernizujemy stare instalacje satelitarne, które nie działają poprawnie. Montaż anten satelitarnych przeprowadzamy dla klientów indywidualnych, a także wykonujemy instalacje zbiorcze dla całych osiedli mieszkaniowych. Dzięki takim rozwiązaniom, wszyscy mieszkańcy mogą korzystać z jednej anteny satelitarnej, co nie szpeci budynku.    

Montaż anten satelitarnych wykonujemy w oparciu o najwyższej jakości materiały. Wykorzystujemy aluminiowe uchwyty, żelowane kable koncentryczne, markowe konwertery, a także czasze antenowe o aluminiowych elementach, dzięki czemu są odporne na warunki atmosferyczne. 

Posiadamy niezbędne narzędzia, profesjonalne mierniki marki SAT-LINK , a także niezbędne uprawnienia do wykonywania instalacji satelitarnych. To sprawia, że wykonywane usługi są szybkie i kompleksowe a jakość i siła sygnału, niejednokrotnie są na najwyższym poziomie. 

Montujemy i ustawiamy anteny satelitarne wszystkich polskich platform, tj. NC+Cyfrowy Polsat czy Orange.

Często zadawane pytania

Tak, jeśli Państwa antena nie działa poprawnie, jest odkształcona i ma już wiele lat, jak najbardziej mogą Państwo zakupić antenę satelitarną u naszych serwisantów. 

Nasze anteny satelitarne wykonane są z materiałów aluminiowych, dzięki czemu są odporne na warunki atmosferyczne i nie podlegają korozji.

Podczas modernizacji starej anteny satelitarnej, warto wymienić także konwerter. Taki komplet sprawi, że przez następne kilka/kilkanaście lat zapomną Państwo o antenie satelitarnej. 

Aby antena satelitarna dobrze wykonywała swoje zadanie, powinna być wykonana z elementów aluminiowych lub stalowych a jej rozmiar powinien wynosić 80 cm średnicy. Jest to optymalny wymiar, który zapewni dobrą jakość sygnału satelitarnego i odbiór wymagających kanałów HD. Stosowanie anteny satelitarnej o średnicy 90 cm i większej nie jest uzasadnione.

Tak, wykonujemy również montaż anten naziemnych. Należy jednak pamiętać, że antena naziemna musi być skierowana na nadajnik, do którego potrzebny jest prześwit. Wobec czego instalacje anten naziemnych wykonujemy najczęściej w domach jednorodzinnych lub w blokach na dachu.

Do wykonywania instalacji anten satelitarnych i naziemnych wykorzystujemy żelowane kable koncentryczne o impedancji 75 Ohm. 

Takie rozwiązanie sprawia, że okablowanie nie jest podatne na warunki atmosferyczne, nie kruszeje i nie pęka.  

Do wykonywania montażu anten satelitarnych i naziemnych, nasi serwisanci posiadają wszystkie niezbędne narzędzia i urządzenia. W samochodach serwisowych posiadamy:

  • Anteny satelitarne wykonane z aluminium.
  • Anteny naziemne.
  • Żelowane kable koncentryczne o impedancji 75 Ohm.
  • Suche kable koncentryczne o impedancji 75 Ohm.
  • Uchwyty aluminiowe balkonowe, kominowe i ścienne, różnej długości.
  • Konwertery 2,4,6, a także 8 wyjściowe.
  • Multiswitche służące do rozdzielania sygnału z jednej anteny satelitarnej na cały blok mieszkaniowy. 

Zdjęcia przykładowych realizacji​

Dlaczego warto wybrać ANTEL?

Wykonujemy montaż anten satelitarnych od wielu lat, stosując najlepszej jakości materiały. Dzięki temu nasze instalacje satelitarne, potrafią sprawnie funkcjonować przez wiele lat. Posiadamy niezbędne narzędzia, mierniki, a także uprawnienia do wykonywania montażu anten satelitarnych na wysokości. To sprawia, że szybko, kompleksowo i bezpiecznie wykonamy u Państwa montaż i ustawienie anteny. 

Na jakim terenie wykonujemy montaż i ustawianie anten?

Firma ANTEL wykonuje: Instalacje Elektryczne, Instalacje Monitoringu, Instalacje Alarmowe, Montaż i Ustawianie Anten Satelitarnych, Montaż Domofonów, Montaż Napędów Bram, a także Instalacje Sieci Komputerowych na terenie trzech województw. Obsługujemy klientów z województwa Wielkopolskiego, Łódzkiego oraz Dolnośląskiego.

• woj. Wielkopolskie: Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Jarocin, Krotoszyn, Ostrzeszów, Kępno, Turek, Konin, Koło, Licheń Stary, Września, Opatówek, Lisków, Koźminek, Brzeziny, Antonin, Szałe, Nowe Skalmierzyce, Gołuchów, Grabów, Kraszewice, Malanów, Tuliszków, Słupca, Gostyń, Odolanów, Kotlin.

• woj. Łódzkie: Łódź, Sieradz, Zduńska Wola, Pabianice, Łask, Szadek, Warta, Błaszki, Borysew, Uniejów, Zgierz, Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Broszki, Złoczew, Wieluń, Wieruszów, Sokolniki, Burzenin, Osjaków, Kleszczów, Pajęczno, Rusiec, Radomsko, Szczerców, Tumidaj.

• woj. Dolnośląskie: Wrocław, Oleśnica, Trzebnica, Milicz, Dobroszyce, Bierutów, Syców, Twardogóra, Żmigród.