Jak ustawić antenę satelitarną

Jak Ustawić Antenę Satelitarną - Krok Po Kroku

Ustawienie anteny satelitarnej nie jest szczególnie skomplikowane, jeśli wiesz jak się za to zabrać. W tym wpisie, dowiesz się jak ustawić antenę satelitarną samodzielnie. Pamiętaj, że zanim zabierzesz się za ustawianie sygnału, należy upewnić się czy antena satelitarna jest właściwie zamontowana. Przeczytaj nasz poprzedni artykuł i dowiedz się jak zrobić to prawidłowo. 

Jeśli nie uda Ci się samodzielnie ustawić sygnału satelitarnego, pamiętaj że zawsze możesz na nas liczyć. Wykonujemy montaż i ustawianie anten satelitarnych w woj. Wielkopolskim w miejscowościach, tj. Kalisz i Sieradz, a także okolicach. 

Jak ustawić antenę satelitarną - Na co zwrócić uwagę przed ustawianiem sygnału?

Pamiętaj, że jeśli próbujesz samodzielnie ustawić starą antenę, upewnij się czy awaria nie występuje, gdzie indziej. Próba ustawienia dobrze ustawionej anteny satelitarnej, może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Jeśli upewniłeś się, że wszystko wygląda u Ciebie w porządku a sygnału nadal nie ma, możesz przystąpić do ustawienia sygnału. 

Zanim zaczniesz ustawiać antenę upewnij się, czy:

Aby ustawienie anteny satelitarnej było możliwe, musi ona być skierowana na nadajnik (satelitę), która znajduje się w kierunku południowym.

Upewnij się, czy długość przewodu, między dekoderem a anteną nie przekracza 30 metrów. Dłuższy odcinek kabla antenowego, może utrudniać samodzielne ustawienie sygnału satelitarnego. 

Zwróć uwagę na to, czy Twojej anteny nie przysłaniają drzewa, wysokie budynki, linie energetyczne czy strop. Jeśli antena nie ma wystarczającego prześwitu do satelity, ustawienie sygnału będzie niemożliwe. 

Zobacz czy Twój kabel antenowy nie jest skruszały, przecięty lub urwany.

Rdzeń kabla antenowego często urywa się, przez co sygnał nie dociera do dekodera. 

Jeśli masz taką możliwość, sprawdź czy Twój dekoder działa po podłączeniu do innej anteny lub w innym pomieszczeniu.

Jak ustawić satelitę? Instrukcja krok po kroku

Krok pierwszy. Podłącz kabel antenowy do konwertera oraz dekodera i uruchom go.

Krok drugi. Włącz opcję sprawdzania sygnału satelitarnego w dekoderze.

Krok trzeci. Zamocuj antenę satelitarną na uchwycie i ustaw kąt elewacji zgodnie z tabelą dla Twojego miasta, jeśli go nie znajdujesz ustaw kąt dla najbliższego miasta. 

Krok czwarty. Poruszaj anteną na boki, aby wyznaczyć azymut. Dla ułatwienia, możesz podejrzeć, jak ustawiona jest antena sąsiada. 

Krok piąty. Jeśli na dekoderze wyświetla się poziom sygnału, powoli dokręć antenę, zwracając uwagę na to, aby wartości siły sygnału, jak również jakości, utrzymywały się powyżej 50%. 
 
Krok szósty. Skoryguj kąt konwertera tak, aby jakość sygnału była na najwyższym poziomie. 
 

W tym wpisie, to już wszystko. Mamy nadzieje, że udało Ci się ustawić satelitę a poziom Twojego sygnału jest jak najwyższy. Życzymy Ci dobrego odbioru. Jeśli masz jakieś pytania, zadaj je w komentarzu a na pewno odpowiemy. 

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Głosów: 14 Ocena: 4.7]

Dodaj komentarz